Świat z obrazów Jacka Malczewskiego oczami mojej wyobraźni

W dn. 23 kwietnia 2024 r. w  Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – literacki „Świat z obrazów Jacka Malczewskiego oczami mojej wyobraźni”. Do konkursu inspirowanego obrazami słynnego malarza zgłoszono 170 prac plastycznych i 25 prac literackich.

Część plastyczna była skierowana do uczniów kl. I – VI. Zadaniem uczestników było wykonanie portretu lub autoportretu dowolną techniką i w dowolnym formacie.

W części literackiej brali udział uczniowie kl. VII – VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy obu kategorii wiekowych musieli napisać opowiadanie twórcze, w którym występuje postać, przedmiot, sytuacja bądź miejsce z obrazów Jacka Malczewskiego.

Z dumą informujemy, że mimo silnej konkurencji laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły.

W kategorii – prace plastyczne nagrody otrzymali:

– Iga Zagórska z kl. 1c  za pracę pt. ,,Dziewczynka w zbroi” – opiekun

1. Barbara Suliga

– Franciszek Orzechowski z kl. 4d za pracę pt. ,,Mężczyzna w 2024r. Slime” – opiekun p. Joanna Majchrzak

– Julia Imiołek z kl. 5c za pracę pt. ,,Jacek w zbroi” – opiekun p. p. Joanna Majchrzak

W kategorii – prace literackie nagrodę otrzymała:

– Gabriela Zaręba z kl. 7d za pracę pt. ,,Niesamowita wyprawa” – opiekun

1. Agata Kwietniewska

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.